Tech

Zátěžové EKG má ve zdravotnictví svůj význam

EKG neboli elektrokardiogram. Vyšetření, které se primárně zaměřuje na správnou funkčnost srdce. Bez něj se moderní nemocnice jednoznačně neobejdou. Věděli jste ale o tom, že existuje klidové EKG a zátěžové EKG? Jak prozrazují jejich názvy, hodnoty EKG jsou měřeny vždy v trochu odlišných situacích. Jednou je to v klidu, podruhé při fyzické zátěži. Obojí má pro lékaře značně vypovídající hodnotu.

Měření zátěžového EKG

Například takové zátěžové EKG je měřeno s pomocí profesionální a mnohdy i minimalistické techniky. Jde o přístroje pro ergometrická vyšetření, které cílí na intuitivní ovládání a vysokou přesnost měření. Taková zařízení umí dvanáctisvodovou ergometrii, mohou disponovat velkým displejem pro sledování aktuálních hodnot a mají možnost manuální úpravy formátu aktivního protokolu.

Zátěžové EKG, to může být mobilní zařízení na stojanu s kolečky, které si lékař během krátkého okamžiku přepraví tam, kam potřebuje. Součástí těchto novodobých technologií jsou také tiskárny, takže výstup nemusí být pouze na displeji, ale i v papírové podobě. Zkrátka vše při jednom.

Softwarové zpracování dat

Když se řekne zátěžové EKG, neměli byste si představovat pouze fyzická zařízení. Za vším pochopitelně stojí propracované algoritmy a také programové vybavení. To je nedílnou součástí samotných přístrojů. Softwarová rozšíření umožňují lékaři ještě podrobněji sledovat naměřená data. I přenos naměřených hodnot ze zařízení nebude žádný problém. Lékař bude mít zkrátka vše pod kontrolou.

Pokud bychom se měli zmínit o konkrétní značce těchto měřících přístrojů, bude to určitě společnost SEIVA. Právě ta dbá na profesionalitu a maximální přesnost při měření. Je bezpochyby dobře, že tato profesionální technika je nedílnou součástí našich nemocničních zařízení a nejrůznějších klinik.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top