Zdraví & sport

Zdravotní obuv zamezí bolesti nohou či vadnému držení těla

Zdravotní obuv
pixabay.com

Také si často stěžujete na bolest nohou? Trápí vás bolesti zad, které jsou nepříjemné a mnohdy k nevydržení? Zamysleli jste se někdy nad příčinou vašich obtíží? Jednou z nich může být nošení špatné obuvi, které může způsobit nejen výše zmíněné zdravotní komplikace, ale i posunuté plotýnky či bolesti kloubů a lýtkových svalů. Přitom stačí tak málo a vaše problémy mohou zmizet jako mávnutím kouzelného proutku!

Předcházejte problémům

Pokud máte náročné zaměstnání a přes den na nohou hodně stojíte, měla by pro vás být zdravotní obuv samozřejmostí. Nošením speciálně tvarované obuvi totiž můžete předejít problémům včas a být tak oproti bolesti či jiným komplikacím o krok napřed. Využít ji můžete pro každodenní použití a hodí se prakticky do jakéhokoli zaměstnání, kde není vyžadována pracovní obuv.

Tipy pro správný výběr

Když už se rozhodnete investovat do koupě zdravotní obuvi, měli byste vědět, jak na to. Jedině tak si dokážete vybrat správně a předejdete tak tomu, že vyhodíte peníze oknem za model, který vám nebude vyhovovat. Jaká jsou kritéria pro výběr zdravotní obuvi?

Tip první: sledujte správný střih

Aby vám byla bota pohodlná, musí poskytnout dostatek místa pro prsty. Ty se v botě nebudou mačkat nebo překrývat, což by mohlo zabránit komfortu. Sledujte proto správný střih vybrané obuvi, která by měla kopírovat tvar nohy.

Tip druhý: vybírejte vhodný materiál

Pokud na nohou strávíte většinu dne a k tomu všemu ještě v jedněch a těch samých botách, pak potřebujete takové, které budou dýchat a zabrání tak pocení nohou. Vybírejte proto takové zdravotní boty, které budou vyrobené z přírodní usně nebo textilu.

Tip třetí: zajistěte si bezpečnost

Samozřejmostí je nejen pohodlná, ale i bezpečná chůze. Myslete na svou bezpečnost a dbejte pozornost na to, aby měla vámi vybraná zdravotní obuv neklouzavou podrážku. Pohybujete-li se po kluzké podlaze – například dlažba – pak vám protiskluzová podrážka poskytne jistý krok.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top