Tech

Co vše potřebujete k čistění ultrazvukem?

zdroj: pixabay.com

Čištění ultrazvukem se stalo velice rychle populárním. Není divu, protože oproti mechanickým způsobům disponuje velikou precizností při minimálním poškození materiálu. Navíc je fyzicky naprosto nenáročné a k jeho realizování není potřeba žádné technické znalosti. Potřebujete na něj jen tři základní věci.

Ultrazvukové čističky jako základ

Základem je pochopitelně přístroj sám o sobě. Ultrazvukové čističky jsou dnes běžně dostupným sortimentem ve specializovaných obchodech i e-shopech. Její koupě vás přitom může stát jen několik málo tisíc, až statisíce. Záleží především na velikosti čistící vany a od ní se odvíjející potřeby výkonu čističky.

Počítejte s tím, že běžně čističky koupíte opravdu v rámci tisíců korun. Ve statisících se pohybují pouze velice prostorné čističky využívané povětšinou pro průmyslové účely. U čističek je hlavním parametrem především výkon a obsah čistící vany. Pochopitelně určuje naprostou většinu ceny.

Čištěný materiál

Předem byste také měli vědět co bude váš čištěný materiál. Podle něj se totiž odvíjí spousta věcí v čele s investicí do správné čističky a příslušenství. Je důležité zjistit především rozměry, protože předmět musí být v čistící vaně celý ponořený. Pokud bude, jakkoliv mimo, tak čištění postrádá smysl. Stejně důležitý je pak vědět jaký typ, či jaké typy materiálu plánujete v čističce renovovat. Některé materiály jsou totiž velice náchylně a nemusí být vhodné ani k čištění ultrazvukem.

Čistící emulze

Samotná čistící emulze je pak jediná opakovaná investice do čistění ultrazvukem. Emulze je specializovaná chemická směs, do které se předměty vkládají k čištění. Je potřeba znát materiál, ze kterého je předmět vyroben a podle toho také zakoupit správnou emulzi.

Materiály, na které je lze použít jsou většinou popsány jednoduše přímo na obalu a v popisu emulze. Její ceny se pohybují v řádu stovek korun a tisíců. Pro běžné využití je ale spotřeba emulzí naprosto minimální.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top