Funny

Jak umlít kávu, když nemáte po ruce mlýnek?

zdroj: pixabay.com

Rádi si pochutnáte na kvalitní kávě? A dáváte přednost té, která je čerstvě namletá? Není se čemu divit! Čerstvě namletá káva má zkrátka úplně jinou chuť i aroma, nemluvě o tom, že každý milovník kávy považuje přípravu za důležitý proces, kterému se věnuje s pečlivostí a svědomitostí. Jak si ale namlít kávu, když zrovna není po ruce ani jeden mlýnek na kávu? Věřte, že i když zrovna nebudete mít tento šikovný přístroj k dispozici, o dobré kafe se připravit nemusíte!

Váleček není jen na válení těsta

Když se řekne váleček, většina lidí si už tak nějak automaticky představí válení těsta třeba na štrůdl nebo vánoční cukroví. Mňam, také se vám při představě slaďoučkého jablečného štrůdlu začaly sbíhat sliny?! Váleček lze použít i na mletí kávy, kdy zrnka vložíte do sáčku, ten překryjete utěrkou a za pomocí válečku a trochy síly zrnka kávy rozemelete. Výhodou je, že si dokážete docela dobře ohlídat hrubost namletí, což nikdy není na škodu.

Ruční mixér přijde vhod

Mixér bezesporu patří mezi nepostradatelné vybavení každé domácnosti, takže věříme, že ani v té vaší určitě nechybí. I s jeho pomocí si můžete kávu umlít a to skoro bez práce. Zrnka kávy nasypete do mixéru a poté ho nechte, ať se pustí do díla. Připravte se ale na to, že v umleté kávě budete mít pravděpodobně menší i větší kousky zrníček, což ale třeba při použití namleté kávy do french pressu vůbec nevadí.

Hmoždíř vás nenechá ve štychu

Dříve vlastnila hmoždíř snad úplně každá hospodyňka, dnes už to sice až taková samozřejmost není, i když je pravda, že i hmoždířům dává v poslední době šanci stále více lidí. A na mletí kávy je to ideální pomocník, se kterým si zrníčka kávy rozemelete opravdu na jemný prach.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top