Funny

Víte, co je geocaching?

zdroj: pixabay.com

Geocaching neboli pěkně česky řečeno „geokešing“ je pojem, o který se v poslední době začíná zajímat stále více lidí. Je to poměrně oblíbená aktivita, která se získává stále nové a nové příznivce napříč všemi věkovými kategoriemi a nadchnout dokáže jak ženy, tak i muže. Jedná se v podstatě o šikovné spojení sportu a turistiky, zároveň se zde kloubí i zábava a poznávání nových míst.

O co jde při geocachingu?

Základní myšlenkou této stále se rozmáhající aktivity, která je známá nejen tady u nás, ale vlastně i po celém světě, je umisťovat tzv. kešky na zajímavá a netradiční místa a posléze na tato místa přilákat ty, kdo kešky hledají. Nedílnou součástí této aktivity je listing, což je v podstatě popis keše, kde je zmíněno, proč byla keška zrovna na tom daném místě vytvořena a čím je to místo zajímavé nebo zvláštní.

Co jsou to ty kešky?

Kešky jsou různorodé předměty, které se vkládají do speciálních krabiček a tyhle krabičky se umisťují na různá místa. Do krabičky lze vložit prakticky cokoli, na tom vlastně ani tolik nesejde. Důležité je tyhle kešky najít, což někdy může být opravdu náročné.

Je to jako hledání pokladů

Mnoho lidí si myslí, že geocaching je vlastně to samé, jako hledání pokladů za pomoci detektoru kovů. Na první dobrou sice můžeme obě aktivity srovnat s tím, že se jedná o hledání něčeho, co zpočátku nevíte, kde je ani jak to vypadá – to mají obě aktivity společné. Ale při hledání kešek nepotřebujete detektor, protože nejsou pod zemí. S tím pak odpadá i povinnost nalezené předměty s pomocí detektoru nechávat vyčistit za pomoci ultrazvukové čističky, aby nedošlo k jejich poškození, což se týká především opravdu starších předmětů jako například mincí.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top