Funny

Jste sběratelem a hledačem starých pokladů? Poradíme vám, jak je dokonale očistit

pixabay.com

Sběratelé a hledači starých pokladů jsou po celém světě rozmístěni stále ve větším a větším počtu. Zkrátka každý něco krásného vidí na malých odkazech minulosti, které v sobě většinou skrývají zajímavé příběhy. Pochopitelně nejhledanější a nejčastěji sbíranou sortou jsou kovové předměty. Mince, vyznamenání či dokonce historické zbraně se těší oblibě sběratelů už desítky let. Jak je ale naprosto dokonale očistit i v domácím prostředí?

Zázrak jménem ultrazvukové čističky

Jednou z možností jsou ultrazvukové čističky. Jedná se o různě velké zařízení, které je vybaveno sítem podobným jako je ve fritézách a také podobnou vanou. Namísto jakéhokoliv topného tělesa je zde ale ultrazvukový modul. Ten vpouští ultrazvukové vlny do emulze v níž jsou čištěné předměty potopeny. Velkou výhodou ultrazvukové čističky je její ohromná šetrnost k danému materiálu.

Nedochází zde k žádnému fyzickému kontaktu a porušení povrchu je takřka nemožné. Tekutá emulze přitom okáže zároveň protéct i do těch nejhůře dostupných míst. Tím garantuje mimo šetrnosti také mnohem větší detail čištění, než byste byli schopni dosáhnout jakoukoliv manuální metodou. Ultrazvukové čističky navíc lze zakoupit v ohromném cenovém rozmezí, přičemž ty nejzákladnější si opravdu může dovolit téměř kdokoliv.

Znáte metodu čištění pískováním?

Pískování je metoda čištění pomocí přetlakové pistole. Dělá se uvnitř uzavřené nádoby s plexisklem a v ochranných rukavicích. Vzhledem přístroj připomíná spíše nějaké laboratorní zařízení. Jedná se tady ale o ochranu před odletujícím pískem. Princip je jednoduchý. Do zásobníku se nasype jemný křemičitý písek, který potom přetlaková pistole vysokou rychlostí vystřeluje v proudu proti čištěnému předmětu. Tím lze odstranit nejen rez, ale například i zbytky barvy a dalších vrstev na povrchu kovového materiálu.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top