Funny

Naprosto dokonalé burgery kdykoliv doma? Není problém!

pixabay.com

Burger je jedním z nejoblíbenějších konceptů jídla a jen málokdo je nemá rád. Pořádný domácí burger je přitom dokonalou věcí a není ani zdaleka tak těžké si jej doma připravit. Koncept burgeru je navíc velice jednoduchý a díky jednotlivým komponentům si můžete s každým kouskem hrát s chutěmi a tvary, jak se vám jen zlíbí.

Základem je kvalitní maso s dostatkem tuku

Na burger se má správě maso dělat naprosto čerstvé. Při mletí masa se používá v poměru osmdesáti ku dvaceti kousek masa libového a tučného, přičemž se do mletého okamžitě dává pár kostek ledu. Zahřáté maso totiž absorbuje kyslík a o to více se potom může při pečení deformovat.

Maso by tak mělo být neustále studené. Mleté pak před přípravou můžete různě dochutit. Mnozí do něj například dávají jemně nasekanou cibulku či slaninu, jiní dokonce kečup nebo různé druhy omáček. Pro chutný a jednoduchý burger ale bohatě stačí posolit a popepřit při pečení.

Pro dobrý burger je třeba kvalitní domácí elektro

Jakmile chcete dělat burger doma, tak pochopitelně nemáte k dispozici klasický oheň. Tím nejlepším co na domácí burger můžete použít jsou kontaktní grily. Jedná se o velice populární domácí elektro, které je jednoduché na obsluhu a dokáže přitom dokonalé zázraky. Spojení dvou ploten burger připraví velice rychle a nedovolí tak šťávě aby z něj vytekla.

Nezapomínejte na přísady

Mimo samotného masa je důležité i vše ostatní. Dejte si proto záležet i se vším dalším jako je výběr sýra, zeleniny a především kvalitní bulky. U té raději věřte pekařům a nekupujte klasické sezamové bulky. Chutí nejsou nijak extrémně špatné, ale konzistence je proti pekařským burgerům hodně špatná. Pořádný říz a finální chuť pak burgeru dá pochopitelně dresing, takže u něj si nebojte hrát klidně celé dny a připravovat si vždy jen domácí.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top