Průmysl

Kari sítě přijdou vhod nejenom na stavbě

Stavařina obecně vyžaduje spoustu znalostí, ale také vhodnou volbu stavebního materiálu. Jedním z poměrně nezbytných prvků už při samotném začátku stavby jsou kari sítě. Jak asi správně tušíte, tento hutní materiál slouží ve spojení s betonem. Aplikován je do betonových ploch, které jsou díky tomu daleko pevnější, pružnější a mají delší životnost. Při výběru kari sítí máte určitě na výběr.

Zaměřte se na správné technické parametry

Každá stavba vypadá trochu jinak a tím pádem vyžaduje i něco odlišného, o tom není žádných pochyb. Právě díky tomu můžete narazit na rozdílné kari sítě neboli sítě do betonu kari. Ty se liší v závislosti na vybraných technických parametrech. Základem všeho je velikost sítě.

Dalším důležitým parametrem je průměr drátu, z něhož jsou kari sítě vyrobeny. V tomto případě je stejný průměr drátu podélného i příčného. Přihlížet musíte také k rozteči obou drátů. Opět platí, že oko o příslušné velikosti se hodí pro jiné typy staveb a použití.

Když už jsme u aplikování kari sítí, je vhodné zmínit, že jejich primární místo samozřejmě není jenom na stavbě. Lidová tvořivost je pestrá a tento hutní materiál vybízí i k dalším možnostem užití. Jestliže nemáte představu o tom, kde by se vám sítě do betonu kari mohly ještě hodit, začtěte se do následujících řádků.

Praktické použití kari sítí

Typickým příkladem je třeba levný druh oplocení, které bude zároveň dostatečně bytelné. Pro oplocení pro domácí chov ideální řešení. Na své si mohou přijít i zahrádkáři. Popínavé rostliny se po sítích budou pnout jedna báseň. A v tomto duchu by šlo určitě pokračovat. Pokud kari sítě používáte jinde než na stavbě, nemusíte se v případě technických parametrů řídit stavebním projektem. Jestliže je však potřebujete do betonu, vždy volte ty správné parametry a neopomínejte na překrývání sítí ve velkých plochách.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top