Auto-Moto

Kdy se vyplatí kupovat nový a kdy ojetý automobil? Zvažte všechna pro i proti

Koupě nového automobilu, nebo ušetřit finance, a nakonec investovat do ojetiny? No určitě se jedná o otázku, kterou si pravidelně pokládá opravdu spousta lidí každý den. Automobil je považovaný za investici bez návratnosti, a proto se na něm i šetří, zvažte ale všechna rizika.

Nové a skladové vozy se prodávají častěji

Naopak trend prodeje úplné nových vozidel není na ústupu, ale na neustálém vzestupu. Prodej nového automobilu je pro zákazníky samozřejmě mnohem jistější metodou. Nejen, že je vůz zcela nový a první kilometr absolvuje až s vámi, zatím co si užíváte vůni novoty, ale zároveň se nevystavujete riziku dlouhých hádek a reklamací.

Pochopitelně i pro nové vozy je možné, že se něco při výrobě pokazí. Reklamace je ale v tomto ohledu naprosto odlišnou situací. Některé by mohlo odradit jen čekání, ale můžete využít například skladové vozy. Jedná se o úplně nová vozidla z výrobních linek, které jsou doslova připravené na skladě k prodeji a okamžitému vyzvednutí.

Autobazary mohou překvapit, ale stále riskujete

Autobazary v posledních letech opravdu prošly dlouhou evolucí a v současnosti se dá říci, že jsou velice spolehlivou metodou ke koupi ojetého vozu. Levnější vozy tak lákají spoustu zákazníku, kteří si neuvědomují, že u každé takové koupě je stále velké ALE. To ale může například být, že ojetý vůz sám o sobě nemusí obsahovat jen vědomé vady zamlčené prodejcem, ale také spoustu vad či chronických výrobních problémů o nichž ani mechanici spravující automobily nemusí vědět. 

Jakékoliv reklamace jsou tak u použitého zboží nejen o dost složitější, ale zároveň i nemožné. Do jisté míry si totiž i v rámci smluvních podmínek musí uvědomit fakt, že kupujete ojetý vůz s možnými vadami vzniklými předchozím užíváním. Je pak otázkou, zdali se vám finanční úspora brzy nevrátí v mínusových položkách.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top