Tech

Laboratorní ultrazvukové čističky představují věrné pomocníky

ultrazvukové čističky
pixabay.com

Již v několika článcích v předešlých měsících jsme se zde zmiňovali o ultrazvukových čističkách. Jsou to přístroje, které stále více stoupají na popularitě. Představuje součást mnoha výrobních procesů napříč všemi obory. Využití nalezneme například ve zdravotnictví, laboratořích, průmyslu, ale i domácnostech.

Princip ultrazvukového čištění

Díky fyzikálně chemickému procesu, který probíhá v ultrazvukových čističkách, dochází k odstraňování nečistot z vložených předmětů do vany. Celý tento čistící proces je uskutečněn na rozhraní povrchů předmětů a média, které je v ultrazvukové čističce. Ultrazvukový měnič slouží jako zdroj energie a najdeme ho na dvě ultrazvukové vany. Ultrazvuk pak zajišťuje zahřátí kapaliny v čističce a tvorbu malinkých bublinek.

Vysvětlení pojmů

Kmitočty – představují nižší a vyšší frekvence, které určují, jak agresivní čištění bude. Vyšší frekvence se používají na klasické čištění v domácnosti, zlatnictví, atd a jedná se kupříkladu o laboratorní ultrazvukové čističky.  Čištění o nižší frekvenci je agresivní a z toho důvodu se s nižšími frekvencemi setkáme spíše u průmyslových čističek.

Objem ultrazvukové vany – objem vany je velmi důležitým faktorem, který ovlivňuje výběr ultrazvukové čističky.

Výkon generátoru – Výkon je velmi blízce spojen s objemem vany ultrazvukové čističky. Je důležité si uvědomit, že čím větší objem vany je, tím je výkon generátoru nižší.

Nečistoty – ať už ve výrobním procesu nebo v domácnosti se můžeme setkat s velkým množstvím nečistot, mezi které patří oleje, mastnota, barva, prach, otisky prstů, vosk, ale i biologické materiály. Ultrazvukové čističky si však s těmito všemi i dalšími nečistotami dokážou hravě poradit. Nicméně je důležité, aby součástí vany byl i čistící koš, do kterého znečištěné předměty vložíte. Tak zajistíte optimální odstranění nečistot. Kdyby jste předmět položili automaticky na dno vany, bylo by čištění tolik účinné.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top