Spousta lidí si v posledních letech oblíbila zálibu v podobě hledání pomocí detektorů kovů. Tato poměrně nenáročná venkovní zábava má své zastánce především mezi sběrateli cenností a militaristických memorabilií. Co by se k němu mohlo hodit každému sběrateli?
Bez detektoru kovů to zkrátka nejde
Detektory kovů jsou základním kamenem tohoto oblíbeného venkovního sportu. Podle vašich možností a preferencí mohou stát od několikaset korun až do řádu mnoha tisíc. S vyšší cenou se pochopitelně odráží i větší kvalita přístroje, který může detekovat nejen více do hloubky, ale zároveň i s větší přesností, a hlavně může být lépe stíněný oproti jakémukoliv vlivu okolí tak, aby se signál cívek zaměřoval přímo kolmo do země.
I u těch nejlepších detektorů ale může ovlivnit výsledky hledání spousta věcí, mezi které patří například různá vlhkost zeminy anebo dokonce podíl či přítomnost kovových a magnetických částí v zemině jako takové.
Ultrazvukové čističky mohou vyčistit i ty nejhorší nečistoty
Nálezy je pak mnohdy velice obtížné vyčistit. Zároveň v půdě fungují různé chemické činitele, a proto je i dost možné, že v moment nálezu zkrátka není objekt natolik odolný, aby ještě vydržel obtížné mechanické čištění. Ultrazvukové čističky mají v tento moment ohromnou výhodu, protože díky specifickému roztoku dokáží čističky dostat svůj efekt i do těch nejobtížnějších skulinek a zároveň mohou vděkem chybějícího mechanického tření zcela eliminovat jakékoliv poškození materiálů.
Stejně jako u již zmíněných detektorů kovů se i v tomhle případě můžeme spolehnout na to, že nám trh dává k dispozici různé cenové a výkonností hladiny. Čističky jsou pak většinou stupňované především podle velikosti čistící vany, do které se předměty vkládají.