Funny

Milujete hledání pokladů v zemi? Tohle jsou věci, které by vám nikdy neměly chybět!

Spousta lidí si v posledních letech oblíbila zálibu v podobě hledání pomocí detektorů kovů. Tato poměrně nenáročná venkovní zábava má své zastánce především mezi sběrateli cenností a militaristických memorabilií. Co by se k němu mohlo hodit každému sběrateli?

Bez detektoru kovů to zkrátka nejde

Detektory kovů jsou základním kamenem tohoto oblíbeného venkovního sportu. Podle vašich možností a preferencí mohou stát od několikaset korun až do řádu mnoha tisíc. S vyšší cenou se pochopitelně odráží i větší kvalita přístroje, který může detekovat nejen více do hloubky, ale zároveň i s větší přesností, a hlavně může být lépe stíněný oproti jakémukoliv vlivu okolí tak, aby se signál cívek zaměřoval přímo kolmo do země.

I u těch nejlepších detektorů ale může ovlivnit výsledky hledání spousta věcí, mezi které patří například různá vlhkost zeminy anebo dokonce podíl či přítomnost kovových a magnetických částí v zemině jako takové.

Ultrazvukové čističky mohou vyčistit i ty nejhorší nečistoty

Nálezy je pak mnohdy velice obtížné vyčistit. Zároveň v půdě fungují různé chemické činitele, a proto je i dost možné, že v moment nálezu zkrátka není objekt natolik odolný, aby ještě vydržel obtížné mechanické čištění. Ultrazvukové čističky mají v tento moment ohromnou výhodu, protože díky specifickému roztoku dokáží čističky dostat svůj efekt i do těch nejobtížnějších skulinek a zároveň mohou vděkem chybějícího mechanického tření zcela eliminovat jakékoliv poškození materiálů.

Stejně jako u již zmíněných detektorů kovů se i v tomhle případě můžeme spolehnout na to, že nám trh dává k dispozici různé cenové a výkonností hladiny. Čističky jsou pak většinou stupňované především podle velikosti čistící vany, do které se předměty vkládají.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top