Hledání pokladů ukrytých v zemi pomocí detektoru kovů se stává poměrně oblíbeným venkovním koníčkem a často se provozuje i na závodní úrovni. Je to dáno především tím, že se nedávno dostaly detektory kovů do běžného použití veřejnosti. Pokud se chcete tomuto koníčku věnovat, tak vám dáváme pár rad do začátků.
Detektory kovů lze sestavit i doma
Jednou z možností, jak přijít k detektoru kovů není zapůjčení či koupě nového, ale jednoduše je lze sestavit i v domácích podmínkách. Přes běžné portály jako amazon či ebay není problém sehnat celé sady součástek i součástky jednotlivé a schémata obvodů jsou volně dostupné na internetu. Je sice pravda, že to chce trpělivost a určitou technickou zdatnost. To ale neznamená, že za to výsledný efekt nestojí. Především tak máte šanci ušetřit spoustu peněz.
Ultrazvukové čističky vám poslouží k opracování úlovků
Pro sběratele, kteří již mají úlovky a neví, jak je kvalitně čistit tu je možnost použít ultrazvukové čističky. Ty mohou stát opravdu majlant, ale ty malé pro domácí užití seženete v částkách několika tisíců korun. Čištění ultrazvukem je přitom opravdu moderní metoda, která v sobě snoubí preciznost a zároveň šetrnost. To vše je dáno tím, že se materiály čistí speciálními tekutými emulzemi a kombinací ultrazvukové frekvence. Oproti jakýmkoliv mechanickým variantám čištění se tak jedná o extrémně šetrnou metodu.
Pozor na nepříjemné úlovky
Zároveň se pro začínající sběratele hodí upozornit na to, že často lze nalézt až nepříjemné úlovky. Především v některých oblastech, kde během druhé světové války docházelo k postupu a ústupu vojsk často sběratelé hledají helmy a insignie z uniforem. Jenže s nimi také mohou nalézt například nevybuchlou munici. Je proto potřeba být velice opatrní a dávat při hledání velký pozor. Následně při vykopávání nálezu postupujte opatrněji a až v moment, kdy vidíte, o co se jedná můžete opravdu tvrdě rýpnout lopatou.