Auto-Moto

Nádrže na naftu a jejich specifikace

zdroj: pixabay.com

Nádrže na naftu jsou specializované nádoby určené k uchování a případě i distribuci nafty. Mohou být jak povrchové a volně přístupné, tak i schované v podzemí a přístupné pouze složitou elektronikou řídící její kompletní provoz a distribuci. Víte, jaké specifikace jsou pro ně zásadní?

Nádrže na naftu nejsou do všech podmínek

Jeden ze základních aspektů při výběru nádrže neustále zůstává její budoucí umístění. Některé nádrže jsou totiž konstruované tak, aby odolávali zvýšeným tlakům a teplotám a nevadí jim tak podzemní prostory či například přímé slunce po větší období denního cyklu. Naopak pro jiné a zpravidla levnější nádrže se může jednat o problém kvůli přehřívání vnějšího obalu a zároveň i ohřívání obsahu nádrže. Samotný obal nádrží bývá velice bytelný. Standardně jsou nádrže na naftu vybaveny celkem dvojitým pláštěm.

Detaily jako počet přístupů

Dalším ukazatelem při výběru správných nádrží může být i jejich balíček postavený pro budoucí užívání. Výrobci i distributoři těchto nádrží automaticky počítají s tím, že budou určeny k průmyslovému použití ve vozových parcích, na spedicích a dalších dopravních uskupeních. Přístup k nádrži a tankování tak garantují unikátní kódované čipy. Tyto čipy jsou prodávány společně k nádržím a lze u nich nastavit kompletní informace o tankující osobě, či o vozidle. V porovnání s výkazem jízd se tak můžete vyhnout například velice častým krádežím paliva pro osobní účely.

Veškeré čipy a další příslušenství není limitované jen na počty a užití v základním balíčků při dovozu a instalaci nádrže, ale lze je do budoucna i dokupovat. Výrobci moc dobře počítají s případy jako je například rozšiřování vozového parku. S nádržemi na naftu zkrátka můžete držet kompletně pod palcem celkové výdaje paliva z firemních zdrojů.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top