Zdraví & sport

Nejčastější důvody, proč máte nekvalitní spánek s bolestmi

unsplash.com

Spánek jako takový se stává něčím, čeho neustále ubývá. Hledáme stále volný čas pro rodinu, práci a další, přičemž nám uchází nutnost odpočinku a regenerace. Spousta lidí, která se nakonec ke spánku i dostane ale trpí tím, že je celkově nekvalitní.

Může za to ohromná spousta faktorů, mezi které patří klasické záležitosti jako je stres na pozdní fyzická aktivita. Svoji část na nespavosti má například i příjem modrého světla s monitorů a obrazovek, které přirozeně zpomaluje produkci hormonů odpovědných za postupné usínání. My se ale dneska zaměříme na ty věci, které se týkají vaší postele a prostředí v místnosti.

Nekvalitní levné matrace a úspora na spánku

Na spánku se mnohdy šetří nejen časově, ale o to horší je, že se to zároveň dělá i v ohledu financí. Kvalitní matrace mnohdy nejsou zrovna nejlevnějším řešením, ale jsou podstatnou věcí, která se vám vyplatí v ohledu toho naprosto nejdůležitějšího – dostatku kvalitního spánku bez bolestí a buzení.

Profesionální výrobci dokáží nabídnout mnohé i levné matrace, které například neužívají tak moderních technologií, ale jsou stále zdravotně správně. Mimo jiné máme i české matrace od výrobců jako například Dřevočal, které mají dlouhou tradici výroby jen vysoce kvalitního ložního vybavení.

Problémy s teplotou a světlem

Hlavně ve větších městech je problém s usínání daný také tím, že je celkově nedostatek tmy. I když to zní trošku vtipně, tak je pravda, že takzvaný světelný smog opravu ubírá tmy v noci. A vy tak pocítíte, že černou oblohu ve velkých městech už nevídáte.

Čím méně světla pro spánek tím lépe, zapomínat bychom ale neměli ni na přetopené místnosti. Především v zimě si lidé tradičně přetápí a pak spí v horku a dusnu. Ideální teplotou pro usínání a spánek je ale přibližně patnáct až osmnáct stupňů.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top