Průmysl

Pracovní rukavice a jaké vybírat

zdroj: pixabay.com

Pracovní rukavice jsou jeden ze základních sortimentů, které si profesionálové i hobby kutilové pravidelně vybírají. Bez nich si v mnoha případech nedokážeme představit hrubou a manuální práci. Rukavice přitom mohou mít i větší význam, než pouhou ochranu před třískou a špínou. Stejně tak najdeme na trhu desítky druhů rukavic. Jaké se vám hodí?

Základní látkové rukavice

Neexistuje snad obchod ani e-shop co prodává pracovní oděvy a pracovní obuv, který by neměl v nabídce ty zcela obyčejné látkové rukavice. Nepřináší nám moc velký komfort, to je pravda. Ale jsou zlatou střední cestou v případech, kdy si chcete ochránit ruce před bolestí a zároveň nechcete do rukavic investovat větší peníze.

Je v nich horší cit a často jsou z hrubé a těžko ohebné látky. Můžete si ale být jistí, že pokud nenarazíte na něco opravdu velkého a ostrého, tak jsou vaše ruce v naprostém bezpečí a pořádku.

Pogumované typy rukavic

Ty se od těch běžných látkových liší v mnoha věcech. Zaprvé je v nich mnohem lepší cit a jsou o něco málo dražší než ty nejběžnější základní rukavice. Na rukou působí i příjemnějším dojmem, ale při práci ve větších teplotách se pochopitelně časem mohou zapotit a zarosit zevnitř.

Stejná vlastnost jako nám na nich vadí – tedy dobrá vodní izolace, je také jejich základní výhodou. Pokud například pracujete s mokrou hlínou, vodou anebo čímkoliv, kde očekáváte namočení, tak jsou rukavice mnohem vhodnější než jakékoliv přechozí látkové druhy.

Pracovní oděvy se specializací

Poslední a důležitou sortou rukavic a pracovních oděvů celkově jsou speciální atestované kousky. Pokud například pracujeme pravidelně s pilou a podobnými přístroji, tak si pro maximální bezpečí rádi pořídíme rukavice s ochranou proti proříznutí. Stejně tak například i svářeči ocení rukavice s kvalitní tepelnou izolací.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top