Tech

Připravujete si vlastní domácí truhlárnu? Pomůžeme vám se základními potřebami!

pexels.com

Dřevo je jedním z materiálů, na které opravdu žádný řemeslník nedá jen tak dopustit. Právem jej mnohdy přezdívají jako „nejvděčnější materiál“. Práce s ním je poměrně pohodlná a přináší nádherné výsledky. Oproti zbytku materiálů navíc nabízí něco, co žádný jiný nezvládne – typickou vůni. Jaké potřeby a nástroje ale pořídit v případě, kdy se chystáte na otevření své první dílny? Pomůžeme vám s tím!

Připravte si správné pracovní oděvy i obuv

Jakmile pracujete s dřevem, tak je typickým jevem spousta odpadu. Připravte se tak na to, že bude lítat všude kolem a čím lépe budete oblečeni, tím příjemnější pro vás bude následující práce. Každopádně se vždy snažte nosit k práci se dřevem kompletně uzavřené oblečení. takže dlouhé montérky a ideálně se vyhněte tílkům, ale použijte klasická trička.

K práci zároveň budete potřebovat uzavřenou obuv, která pro vás bude tím nejlepším možným řešením. Nikdo totiž nechce čistit třísky mezi prsty. A když už zmiňujeme třísky mezi prsty, tak nesmíme opomenout stejně důležité pracovní rukavice, které ochrání prsty před třískami a pořezáním.

Jaké nářadí budete potřebovat do začátku?

Pokud jste truhláři začátečníci, tak jistě nemáte úplně přesnou potřebu, jaké nářadí budete potřebovat. Důležitou věcí ve vaší pracovně by měl být svěrák. Při práci se dřevem budete potřebovat obě ruce a pevný úchop je klíčový. Popřípadě myslete také na menší šroubovací svěráky, kterými se k sobě tisknou kontaktní plochy do zaschnutí lepidla.

Vedle svěráku pak určitě již do začátků budete potřebovat to nejzákladnější pro práci s dřevem. Malou příruční pilku, poměrně široký sortiment smirkových papírů, které ale stojí pár korun. Dražší, ale důležité jsou potom různé druhy pilníků a dlátek. K tomu kladivo a pomůcky na měření včetně šuplery. To by vám pro začátky s prací se dřevem mělo stačit!

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top