Virtuální neboli dedikované servery. Ty hrají při provozování nejrůznějších webových aplikací, internetových prezentací a obchodů poměrně zásadní roli. Jsou totiž zdrojem technického řešení, na kterém běží vše, co je k fungování takových služeb zapotřebí.
Virtuální server se od toho fyzického, na něhož jste mohli být zvyklí u vás doma nebo v kanceláři, liší především v umístění a v nadstandardní výbavě. Dnes si takový server pronajmete v moderním datovém centru a tam budete využívat jeho potenciál.
Jak fungují virtuální servery?
Poměrně jednoduše. Vše je založeno na triviálním modelu fungování. Platíte pouze za to, co skutečně využíváte, ať už je to výkon či samotný datový prostor. O takové virtuální servery se v podstatě nemusíte vůbec starat. Například, když je zapotřebí provést upgrade libovolné komponenty nebo opravit nastalý problém, od toho jsou tu pracovníci moderních datových center. Ty reagují velice flexibilně a rychle, takže vše může být vyřízeno do 60 minut, a to po dobu 24 hodin denně a 7 dnů v týdnu.
Virtuální servertohoto typu si oblíbíte i díky vysoké internetové konektivitě, které byste v domácích amatérských podmínkách dosáhli jenom stěží. Spolehnout se můžete na bezproblémové přechody na výkonnější servery, automatické zálohování dat, duální napájení a mnohé další věci. Zkrátka vše, co je zapotřebí k provozu špičkových virtuálních serverů.
Pořizovací náklady dedikovaných serverů
Jestliže si myslíte, že výše popisovaný nadstandard je spojen s velkými finančními náklady, jste značně na omylu. Díky tomu, že platíte skutečně za to, co využíváte, nahrazují virtuální servery techniku spravovanou svépomocí. Minimálně co se provozních a přidružených nákladů týče. Navíc v tomto směru toho získáte podstatně více než se na první pohled zdá.