Není to záležitost každého druhu podnikání, ale těch poměrně málo druhů podniků a služeb, kterým se to vyplatí, jsou na tom opravdu závislí. Bavíme se o uskladňování paliva přímo na firmě nebo firemním působišti. K dispozici máme dva hlavní způsoby, přičemž jeden je spíše krátkodobý a druhý lze použít mnohem efektivněji.
Nádrže na naftu a paliva jsou úderným pomocníkem
Ten více sofistikovaný způsob, ale zároveň i nákladnější, je nákup nebo pronájem nádrží na naftu. Jedná se o zařízení, která mohou být umístěna jak na povrchu, tak i pod povrchem v rámci mnohem většího a výkonnějšího komplexu. Nádrže na naftu jsou dnes naprosto běžnou součástí různých spedičních firem a je nutno uznat, že v posledních letech udělaly ohromný technický skok a z víceméně sekundárního doplňku se staly neodmyslitelnou součástí mnoha společností.
Jsou koncipovány tak, aby přinášely velký ekonomický i praktický užitek a nutno dodat, že i z pohledu ekologie a bezpečnosti se dostaly nádrže na paliva na naprosto odlišnou úroveň. Můžete k nim mít speciální tankovací čipy, spousta nádrží se například vyrábí ve variantě s několika ochrannými stěnami proti úniku paliva a samotné tankování je naprosto dokonale zajištěné proti jakémukoliv ekologickému nebezpečí, díky dokonalé kontrole nad průtokem do poslední kapky.
Skladování v kanystrech a malých nádržích
Jedná se o druhou možnost, jak případně paliva skladovat. Oproti nádržím na naftu ale mají mnohé nevýhody. Jako první je nutno říct, že palivo skladované v kanystru má poměrně malou trvanlivost a brzy se začne kazit, až se stane naprosto nepoužitelným. Ten druhý zásadní problém pak spočívá v samotné ekologičnosti i náročnosti uskladnění. Musíte se postarat o to, aby nebyly kanystry vystaveny slunečnímu světlu, nebo přílišným výkyvům teplot.
